Wreszcie prawdziwa zima !

Na początek pragnę ze strony AP-owców powitać wszystkich w nowym roku 2010! Jako, że wreszcie doczekaliśmy się zimy z prawdziwego zdarzenia, prezentuje kilka świeżych fotek głównie z zasypanej śniegiem Lunety Żuraw. Ostatnie zdjęcie z cyklu zimowego to panorama Masywu Śnieżnika, na który udało się nam wdrapać w nowy rok (oczywiście  poza szlakiem) i zjechać z czubka na biegówkach. Zapalonym biegówkowiczom przypominam o dwóch biegach :

-I Otwarte Mistrzostwa w Biegach Narciarskich, które odbędą się 23.01.2010 r. w Srebrnej Górze (link: http://forty.pl/wydarzenia.php?id=180)

-XXXI Bieg Gwarków, który odbędzie się dzień później w Andrzejówce. W tym roku Akademia szykuje mocną ekipę startową 🙂  (link: http://www.bieggwarkow.hb.pl/plakatgwarki.jpg)

Wracając do nowego roku, przypominam wszystkim chętnym do odwiedzania nas w tym pięknym miejscu widocznym powyżej no i oczywiście naszej pięknej kłodzkiej kotliny ! Piszcie na maila w kontaktach jeśli chcecie nas odwiedzić ! Zwłaszcza gdy zbliżają się ferie zimowe i na Żurawiu ciągle będzie się coś działo.

Oprócz wypraw w góry, seansów filmowych w podwalni i wieczorów gitarowych  🙂 chcemy spróbować uszyć z grupą „Brązowych” polary wg wzoru AP (Brązowi to grupa zajęciowa AP na czele z Pauliną i Agnieszką, składająca się z młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która od maja 2008 r. oprócz cotygodniowego  szkolenia rusza co miesiąc w teren na 2 dni by sprawdzić nabyte na zbiórkach umiejętności). Grupa „Młodych” (Rekruci z października 2009 r. Klasy podstawowe 5 i 6) w tym czasie będzie grzała się w bazie AP, kosztując fortecznego życia z atrakcjami :).

Odnośnie szycia polarów z osobnymi kapturami wg wzoru  AP warto dodać,  iż jego uszycie jest kolejnym elementem wymaganym w ekwipunku akademisty na poziomie tzw. brązów ( W podstawowym podziale w AP występują 3 stopnie: Brązy, Zielenie i Czernie).

Każda nowa grupa, na początku działalności kupuje bawełniane spodnie, koszulkę i koszule z długim rękawem. Ubranka te farbowane są wspólnie przez całą grupę na brązowo tak jak na fotografii obok (I-Oznacza ubranka świeżo po procesie farbowania w wielkim kotle:). II-To polarowy kaptur. III-To koszula forteczna marszczona pod którą zazwyczaj nosimy bluzę polarową. Mojej grupie tzw. „Pontonierów” uszycie jej zajęło 5 dni !)  Po kilku miesiącach działalności grupa może zmierzyć się z szyciem kurtek zimowych wg wzoru AP (patrz zdjęcie poniżej). Następnym krokiem jest właśnie szycie bluz polarowych z kapturami. Najtrudniejszym wyzwaniem na drodze brązowego akademisty jest wykonanie koszuli fortecznej !

Kurtki zimowe AP oraz modele 😛

Aż wreszcie można ruszać na wyprawę !

Published in: on 14 stycznia 2010 at 23:54  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://akademiaprzygody.wordpress.com/2010/01/14/wreszcie-prawdziwa-zima/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. Ja już w AP chcę lato ta zima jest za zimna a po tym ostatnim wypadzie do srebrnej byłęm chory;/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: