Zimowe twierdze i stolarka forteczna

Na przełomie stycznia i lutego, Remek i ja zwany Grześkiem wypełniliśmy kolejną misję zleconą przez komendanta AP – Mirka.

Celem misji było zbadanie i sfotografowanie  zachowanej fortecznej stolarki drzwiowej w Twierdzy kłodzkiej, srebrnogórskiej i nyskiej…

Badania  są dla nas niezbędne do wykonania brakującej stolarki fortecznej na Lunecie Żuraw,  w bazie AP. Jako Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej staramy się przywracać naszej siedzibie dawną formę i detal w stopniu jak najbardziej wiernym i bliskim pierwowzorowi. Stąd pierwszym etapem prac było przywrócenie dawnej komunikacji miedzy Żurawiem a resztą twierdzy – powstanie mostu zwodzony wzorowanego na XVIII -wiecznych konstrukcjach fortecznych.

Drewniane wyposażenie Żurawia spłonęło w 1945 roku. Wówczas wycofująca się armia niemiecka spaliła mieszczący się tu skład chemikaliów. Prawdopodobnie ocalałe fragmenty zostały spożytkowane w piecach, pierwszych po wojnie odwiedzających Żurawia ludzi.

Wracając do odwiedzonych twierdz nie mogliśmy się powstrzymać od sfotografowania zastałej zimy, dlatego oprócz kilku zdjęć związanych z celem wyjazdów prezentujemy forteczne pejzaże 🙂 (które zawsze lepiej oglądać w powiększeniu klikając na nie).

Twierdza Kłodzko

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Nysa

Published in: on 18 lutego 2010 at 02:00  2 Komentarze  

The URI to TrackBack this entry is: https://akademiaprzygody.wordpress.com/2010/02/18/zimowe-twierdze-i-stolarka-forteczna/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 KomentarzeDodaj komentarz

  1. Witam !
    Prosze uprzejmie o kontakt tel. 0-721/110-650
    Roman Beck Teleinformator Tyrystyczny
    Dziekuje

  2. Jak to tak…Bez rakiet???
    SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: