Jesienne zajęcia integracyjne dla klas na Żurawiu

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia obszernej galerii z tegorocznych wrześniowo-październikowych zajęć integracyjnych !

Dzięki współpracy Akademi Przygody z kłodzkimi szkołami podstawowymi nr 3, 6 i 7, klasy piąte uczestniczyły  w całodniowych zajęciach przygodowych na terenie zespołu Żurawia w Twierdzy kłodzkiej. Łącznie w nietypowo długichhh lekcjach (8 godzin !) wzięło udział 10 klas.

Specjalnie przygotowane przez nas zadania przysporzyły uczestnikom nie lada przygód…

Dzieci poddane były próbom zespołowego działania zarówno „nad ziemią” jak i „pod ziemią”. Kolejne ćwiczenia wymagały współpracy w celu osiągnięcia grupowego sukcesu. Uczestnicy zapoznani zostali z historią i działalnością Akademii Przygody, co miało pokazać młodym ludziom, odmienne od znanych im rodzaje i formy spędzania czasu.  W czasie zajęć odbyło się ognisko, na które wspólnie zapracowała cała grupa. Pieczenie kiełbasek „okraszone” było wymianą wrażeń i emocji z wykonywanych zadań i osiągnięć. Każde kolejne ćwiczenie było dla klas wielkim miłym zaskoczeniem (zwłaszcza gdy na końcu pokonywaliśmy bagno, w którego istnienie nie chcieli uwierzyć), nawet podczas zakończenia gdy się żegnaliśmy nie wiedzieli, że my robimy to w specjalny sposób 🙂

My instruktorzy chyba dobrze się spisaliśmy:)  dlatego mamy nadzieję, że spotkamy się z wami podczas wiosennych wycieczek ale tym razem w górach !

Uczestnicy naszych zajęć będą mogli kontynuować swą przygodę na zbiórkach odbywających się poza lekcjami we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 do 19.00 ale o tym w kolejnym wpisie.

Dziękujemy  serdecznie gronu pedagogicznemu za współpracę. Wielkie pozdrowienia dla pań pedagog ze wszystkich wymienionych szkół (można powiedzieć, że są jednymi z nas 🙂 )

Published in: on 15 października 2010 at 23:15  Dodaj komentarz  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: