Cykl spotkań: Fortyfikacje Kłodzka – historia, ochrona, zagospodarowanie

 

plakat mzk ostateczna2 [50%]


Ośrodek Edukacji Historycznej i Konserwatorskiej– funkcjonujący w ramach Akademii Przygody – stowarzyszenia z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej, zapraszają do udziału w cyklu spotkań: Fortyfikacje Kłodzka – historia, ochrona, zagospodarowanie. Spotkania mają na celu zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Kłodzka i Ziemi Kłodzkiej dotyczącej m.in. nieznanych dziejów budowy, funkcjonowania, a także współczesnych problemów renowacji, ekspozycji i zarządzania Twierdzą Kłodzką. Tematem majowego spotkania będzie przedstawienie historii i szczególnych wartości zabytkowych Fortu Owcza Góra. Wykład wygłosi dr hab. Grzegorz Podruczny. W trakcie spotkań, oprócz wykładów, liczmy na owocną dyskusję uczestników dotycząca zarówno przeszłości, jak i przyszłości kłodzkich fortyfikacji.

Prof.dr hab.Grzegorz Podruczny – historyk sztuki, pracownik Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach, badacz historii architektury wojskowej i fortecznej. Organizator konferencji oraz redaktor cyklu publikacji poświęconych Twierdzy Srebrnogórkiej. Autor książek: Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786 (2013), Twierdza od wewnątrz. Budownictwo wojskowe na Śląsku w latach 1740–1806 (2011), Twierdza Srebrna Góra (2010, współautor).

Published in: on 18 Maj 2015 at 08:05  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://akademiaprzygody.wordpress.com/2015/05/18/cykl-spotkan-fortyfikacje-klodzka-historia-ochrona-zagospodarowanie/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: